O której godzinie postować na Instagram?

Jak wykazało nasze badanie benchmarkingowe branży mediów społecznościowych, w 2021 roku Instagram będzie najbardziej angażującą platformą spośród wszystkich znanych od dawna mediów społecznościowych.

Dlatego wykorzystanie marketingu na Instagramie w celu dotarcia do szerszego grona odbiorców może być bardzo korzystne. Jednak aby w pełni wykorzystać możliwości tej platformy, osoby zarządzające mediami społecznościowymi muszą zrobić dwie rzeczy: tworzyć świetne treści i publikować je we właściwym czasie.

Teraz możesz się zastanawiać, czy istnieje najlepszy czas na publikowanie postów na Instagramie. Mimo że niektóre dni i godziny mogą działać lepiej niż inne, nie ma jednej odpowiedzi, która pasowałaby do każdej firmy. Ale nie martw się! Przyjrzymy się średnim czasom publikowania najlepszych postów na Instagramie i nie tylko.

Jaki jest najlepszy czas na publikowanie zdjęć na Instagramie?

Różne osoby mówią różne rzeczy na temat najlepszego czasu na publikowanie postów na Instagramie. Sprout Social twierdzi, że wtorek między 11.00 a 14.00 to dobry czas, a od poniedziałku do piątku około 23.00 również może być dobry. Nie sądzimy jednak, że istnieje jedna odpowiedź, która pasuje do wszystkich. Dzieje się tak, ponieważ najlepszy czas na publikację na Instagramie zależy od wielu różnych czynników, takich jak branża, w której działasz. Musisz przeanalizować wszystkie dane dotyczące Twojego konta i na tej podstawie podjąć decyzję.

Stwierdziliśmy, że najlepszy czas na publikowanie postów na Instagramie to piątki, między 5.00 a 6.00 rano. Wynika to z faktu, że jest to przedział czasowy o najwyższym poziomie zaangażowania.

Ludzie są bardziej skłonni zainteresować się Twoim produktem w czwartek lub piątek, ponieważ jest to granica między tygodniem pracy a weekendem. Mniejsze prawdopodobieństwo, że zainteresują się produktem w poniedziałek, kiedy szukają jedzenia na przerwę w pracy.

Jeśli szukasz najlepszej pory na publikowanie postów na Instagramie, zobaczysz, że większość artykułów w Internecie mówi, że najlepszą porą na publikację jest około 10 rano lub w środku dnia. To właśnie wtedy ludzie spędzają najwięcej czasu na mediach społecznościowych, zanim zaczną dzień pracy (dojeżdżając do pracy lub zaczynając pracę w domu).