Audyt treści na Facebooku – Jak go zrobić?

Zanim zaczniesz tworzyć więcej treści na Facebooku, ważne jest, abyś zrozumiał aspekty techniczne. Informacje te można znaleźć w raporcie z audytu Facebooka.

Należy przyjrzeć się najważniejszym postom i sprawdzić, czy większość z nich to obrazy lub filmy. Czy mają one wezwanie do działania? A jeśli tak, to jak wypadają w porównaniu z postami bez wezwania do działania? Facebook jest najlepszą platformą mediów społecznościowych pod względem konwersji, więc powinieneś również monitorować współczynnik klikalności swoich postów.

Audyt zaangażowania

Mimo że pojawiają się nowe wskaźniki dotyczące mediów społecznościowych, firmy nadal są najbardziej zainteresowane zaangażowaniem.

Najważniejszą częścią audytu Facebooka jest audyt zaangażowania. Dzięki niemu dowiesz się, jak Twoi odbiorcy reagują na Twoją obecną strategię treści na Facebooku. Czy ludzie wchodzą w interakcję z Twoimi postami? Czy je lubią, udostępniają i komentują?

Facebook kontroluje treści, aby sprawdzić, czy są one skuteczne. Sprawdzają, czy osiągasz oczekiwane rezultaty. Szukają również sposobów na ulepszenie treści. Facebook odkrył, że treści wideo są najbardziej angażującym rodzajem treści na wszystkich platformach mediów społecznościowych.

Musisz przeanalizować proporcje typów treści na swojej stronie na Facebooku. Jeśli jeszcze nie eksperymentowałeś z treściami wideo, teraz jest na to czas! A czy wiesz, że najbardziej angażującym formatem wideo jest format pionowy? Przeprowadzając audyt Facebooka, zadaj sobie pytanie, ile pionowych treści wideo włączyłeś do swojej strony?

Marki, które mają świetną strategię w mediach społecznościowych, mogą uzyskać niesamowite wskaźniki zaangażowania. To świetnie! Ale oznacza to również, że muszą ciężko pracować, aby podtrzymać konwersację. Zaangażowana społeczność – o której marzy każda marka – jest podtrzymywana przez konwersację.

Musisz mieć pewność, że na wszystkie komentarze i wiadomości odpowiadasz w odpowiednim czasie. Jeśli szukasz narzędzia, które Ci w tym pomoże, możesz znaleźć kilka dobrych opcji wśród tych narzędzi do słuchania.